top of page
DSC_0769_edited.jpg

ÇOCUK ŞENLİĞİ

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİ

HAKKIMIZDA

TDP Çocuk Şenliği, Kurumsal İşler Projesi’nin alt grubu olan Organizasyon tarafından her yıl 23 Nisan haftasında, Bilkent Üniversitesi Doğu Çim Alan’da büyük bir organizasyonla düzenlenmektedir. Toplumsal Duyarlılık Projeleri bünyesindeki yaklaşık 400 çocuğun katılımıyla düzenlenen etkinlikte TDP gönüllüleri, çocukları bulundukları zorlu yaşam şartlarından uzaklaştırarak onlara tekrar çocuk olduklarını hatırlatmayı ve çocukların unutamayacakları anılar biriktirmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Hakkımızda
7

TDP Çocuk Şenliğine 7 Farklı hedef kitleden çocuklar katılmaktadır.

7

400

TDP Çocuk Şenliğine farklı hedef kitlelerinden 400 katılmaktadır.

400

8

TDP Çocuk Şenliğine 8 farklı etkinlik alanı mevcuttur.

8

HEDEF KİTLEMİZ

TDP Çocuk Şenliği’nin hedef kitlesini, sosyoekonomik durumu kötü olan çocuklar, duyma engelli çocuklar, köy okullarında eğitim gören çocuklar, yetiştirme yurtlarında kalan ve aileleri ile birlikte yaşama imkanı olmayan çocuklar oluşturmaktadır. Hedef kitleleri şenliğe katılım gösteren projeler, Gönüllü Eğitim Projeleri, Sokak Lambası Projesi, Yarınları Yetiştirme Projesi, Güneş Köyden Doğuyor Projesi, Duymazdan Gelme Projesi, Demiryolu Hattı Destek Projesi ve Düşler Evi Projesi’dir.

ETKİNLİKLERİMİZ

TDP Çocuk Şenliği’nde birbirinden eğlenceli etkinlikler ve gösteriler düzenlenmektedir. Gönüllülerimizin de katılımıyla gerçekleşen şenlikte çocuklar, yıl boyunca etkinlik yaptıkları abi ve ablalarıyla doyasıya eğlendikleri bir gün geçirmektedir.

Şişme Oyuncak Alan

Sihirbaz Gösterisi

 Zumba ve Dans Gösterileri

Kum Boyama

Yüz Boyama

Çarşaf Boyama

Etkinlik Stantları

Parkur Oyunları

Birbirini tanımayan çocukların tüm gün boyunca birlikte eğlenebilmeleri beni çok etkilemişti, sanki aralarında çocukluktan ve masumluktan gelen özel bir bağ varmış gibi şenlik alanına girdikleri anda kendilerine yeni birer dünya yarattılar, bizi de içine çektiler. Yaşanmış ya da yaşanacak tüm zorlukları silebilen ve o anda gözlerini parıldatarak oyuncaktan oyuncağa koşarken dünya üzerindeki umut gibi görünen çocukların manzarasında bir saniyeliğine durup hayatın ne güzel olduğunu düşündüğümü hatırlıyorum.

Şimal Yurtsever

SPONSORLUK

TDP Çocuk Şenliği’ne katılım gösteren yaklaşık 400 çocuğumuza gün içerisinde sandviç ve atıştırmalık dağıtıyoruz. Verilen sponsorluklarla daha fazla çocuğa ulaşma imkanı elde ediyoruz ve daha çeşitli etkinlikler hazırlayabiliyoruz. Etkinliklerimizin yanı sıra sponsorlarımız sayesinde Çocuk Şenliği sonunda katılım gösteren çocuklarımıza anı kalması adına çeşitli hediyeler ve okumaları için kitaplar dağıtabiliyoruz.

FOTOĞRAF GALERİSİ

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Flickr
  • Instagram
bottom of page