top of page
IMG_1315.jpg

GEZİCİ SANAT ATOLYESİ 
TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİ

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Gezici Sanat Atolyesi (GESA) Projesi, sosyoekonomik durumu zayıf olan okullardaki öğrecileri sanatla buluşturmak amacıyla 2020 yılında kurulmuştur.

Kendi aramızda tiyatro, ritim ve el sanatları alanlarına ayrılarak hedef kitlelerimizin bu alanlarda bilgi birikimlerinin olmasını sağlıyoruz. Sene içinde gezici tiyatro ekibi ile hedef kitle özelinde yazdığımız senaryoları sergileyip bir yandan da sene başında belirlediğimiz bir okul ile ritim, tiyatro ve el işi etkinlikleri yapıyoruz. Yaptığımız etkinliklerde boyaların, tuvallerin, tiyatro perdesinin büyülü dünyasında yolculuğa çıkarak, sosyal sorumluluğun sanat kolunu destekliyoruz. Daha önce tiyatro oyunu izlememiş bir çocuğun ilk tiyatro deneyiminde, gözündeki ışığı ve heyecanıyla çıktığımız bu yolda sizleri de aramızda görmekten son derece mutluluk duyarız. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.”

DSC_0388.JPG

ALT GRUPLARIMIZ

DSC_0132.JPG
TİYATRO
ALT GRUBU

 

Bilim alt birimimizin amacı çocuklara bilimi eğlence ile öğretmek, hayatlarında hiç şahit olmadıkları deneyleri onlara birer masal gibi aktarmaktır.

DSCF5443.JPG
RİTİM 
ALT GRUBU

 

Yapı alt birimimizin amacı çocuklarımız için mükemmel bir kütüphane inşa edip, o köye kalıcı bir miras bırakmaktır.

DSCF5451.JPG
EL SANATLARI
ALT GRUBU

 

Resim alt birimimizin amacı çocuklara yaratıcılıklarını kullanarak hayal ettikleri ürünleri yapabilecekleri göstermektir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Flickr
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Facebook
bottom of page