top of page
DSC_0090.JPG

DÜŞLER EVİ PROJESİ

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİ

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Düşler Evi Projesi, 2017 yılında kurulan, hedef kitlesi sığınma evinde barınan kadınlar ve çocuklar olan bir sosyal sorumluluk projesidir. Kurulduğumuz günden bu yana, yaptığımız etkinliklerin, düzenlediğimiz gezilerin ve çocuklarla oynadığımız oyunların temel amacı; zorlu bir süreçten geçen bu insanlarımıza yalnız olmadıklarını hissettirmek ve sosyal açıdan çektikleri problemleri hafifletmektir. Projemizin bir diğer amacı ise günümüzde artış gösteren ve artık sosyolojik bir sorun haline dönüşen kadına şiddet konusunda toplumumuzu bilinçlendirmektir. Yaptığımız seminerler, özel günlerde kampüs içinde açtığımız stantlar ve çekeceğimiz kısa filmler bu hedef doğrultusunda yapılan bazı etkinliklerimizdir. Düşler Evi ailesi olarak her insanın değerli olduğuna gönülden inanıyoruz ve herkesin özgürce düşlerinin peşinden koşmasını istiyoruz. Haydi gelin siz de düşlere ortak olun !

IMG_9425
IMG_9408
DSC_0984
IMG-20181201-WA0035
IMG-20190413-WA0061
IMG-20190408-WA0037
f9f87d89-ced1-4eaa-a864-aa55888a8bb4.jpg

HEDEF KİTLEMİZ

Aile içi şiddet toplumumuzun ciddi bir sorunu olarak son yıllarda artış göstermektedir. Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan 1994 tarihli Aile İçi Şiddet Sebepleri ve Sonuçları isimli araştırmaya göre; kadına yönelik şiddetin Türkiye’de aile içinde çok yaygın olduğu belirtilmektedir. Ailelerin yüzde 34’ünde fiziksel şiddete yüzde 53’ünde ise sözlü şiddete rastlanmaktadır. Bu yaşanılan travmalar sonucu sığınma evlerine yerleşen kadınlar ve onların çocukları Düşler Evi Projesi’nin temel hedef kitlesidir.

ETKİNLİKLERİMİZ

Sığınma evlerinde kalan kadınların ve çocukların hem sosyal hayatını güçlendirmek hem de bu zorlu dönemlerinde yalnız olmadıklarını göstermek için her cumartesi günü etkinlikler yapıyoruz. Kadınlara karaoke, bilgi yarışması, ebru, el işi faaliyetleri gibi birlikte vakit geçirebileceğimiz etkinlikler hazırlanır. Bunların yanında günlük hayatlarında ihtiyaç duyabilecekleri bilgiler konusunda uzmanlar eşliğinde küçük seminerler düzenlenir. Çocuklara hayal güçlerini geliştirmeye yönelik el işi ve drama etkinlikleri, fiziksel gelişimlerine katkı sağlayacak ve takım ruhunu güçlendirecek spor etkinlikleri, kültürel bakış açılarına yardımcı olacak müze gezileri ve özel günlerin kavranmasına yardımcı olacak konseptlerde etkinlikler düzenlenir.

ŞİDDETİ TANIMA VE ŞİDDETTEN KORUNMA

 

FARKINDALIK

Aile içi şiddet toplumumuzun ciddi bir sorunu olarak son yıllarda artış göstermektedir. Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü Müdürlüğü tarafından yaptırılan 1994 tarihli Aile İçi Şiddetin Sebepleri ve Sonuçları isimli araştırmaya araştırmaya göre de; kadına yönelik şiddetin Türkiye'de aile içinde çok yaygın olduğu belirtilmektedir.  Ailelerin yüzde 34'ünde fiziksel şiddete, yüzde 53'ünde ise sözlü şiddete rastlanılmaktadır. Aile içi şiddete maruz kalan çocukların ise psikolojileri olumsuz etkilenmektedir. Bu yaşanılan travmalar sonucu sığınma evlerine yerleşmeleri sonucu hayatlarındaki ciddi değişimler kişisel gelişimlerini olumsuz  etkilemekle beraber,  sosyal hayat ile aralarındaki aralarındaki bağın kopması, yaşadıkları değişim yüzünden hayata adapte sorunları  yaşaması, baba figürü eksikliğine  bağlı kendilerini yalnız hissetmelerinden dolayı bu projeye ihtiyaç vardır. 

FOTOĞRAF GALERİMİZ

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Flickr
  • Instagram
  • Twitter
bottom of page