top of page

Gönüllülük Zirvesi

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİ

#ELİNEŞİDDETDEĞMESİN

KATILIMCI OLMAK İSTİYORUM

2021 Gönüllülük Zirvesi içerisinde sizler de katılımcı olarak bulunmak istiyorsanız alt kısımda bulunan form üzerinden bize bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Katılımcı sayımız sınırlı olduğundan dolayı sizlere olumsuz geri dönüş yapsak bile bu konuda farkındalığı arttırmaya lütfen devam ediniz. 

HAKKIMIZDA

Bilkent Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri bünyesinde gerçekleştirilen Gönüllülük Zirvesi her yıl farklı bir sosyal soruna dikkat çekerek toplumda farkındalık yaratmak, Türkiye’nin bütün illerinden sosyal sorumluluğa gönül vermiş gençleri, alanında uzman ve tecrübeli insanlarla bir araya getirerek ülkesel bir gönüllülük ağının oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla 2017 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Gönüllülük Zirvesi 2017 yılında “Erken Yaşta Zorla Evlilikler”, 2018 yılında “Çocuk İşçiler” ve 2019 yılında “Engelsiz Yaşam” temalarıyla 70 farklı üniversiteden yüzlerce katılımcıyı bir araya getirerek dayanışma olgusunun güçlenmesine katkıda bulunmuştur. 2020 yılında gerçekleştirilecek olan Gönüllülük Zirvesinin konusu ise oylamayla “Kadına Yönelik Şiddet” olarak belirlenmiştir. Salgın sebebiyle yapılamayan 2020 Gönüllülük Zirvesi, 2021 yılında "Kadına Yönelik Şiddet" konusu ile yapılacaktır.

ZİRVE 2021

Gönüllülük Zirvesi bu yıl "Kadına Yönelik Şiddet" temasıyla ve "Eline Şiddet Değmesin" sloganıyla tekrardan Türkiye'nin dört bir yanından üniversite öğrencilerini bir araya getirmeyi hedefliyor. Bu yıl Gönüllülük Zirvesinde, bir yandan kadına yönelik şiddetin arkasında yatan psikolojik ve sosyolojik nedenleri araştırırken bir yandan da kadına yönelik şiddetle mücadelenin hukuki boyutları üzerinde duracağız. Tiyatro gösterisi ve müzik konserleriyle kaybettiğimiz binlerce kadının anısını sanatla yaşatmaya çalışacağız. Zirve boyunca bu alanda çalışma yapan Sivil Toplum Kuruluşlarıyla doğrudan iletişime geçme fırsatı bulacağınız fuaye alanımız ve çeşitli atölye çalışmalarımızla sorunun değil çözümün bir parçası olacağız. Gönüllülük Zirvesi 2021'de görüşmek dileğiyle...

KONUŞMACILAR

CANAN ARIN

FİDAN ATASELİM

GÜZİN YAMENER

BURCU ÖZDEMİR SARIGİL

RÜMEYSA ÇAMDERELİ

BURCU YILDIRIM

GÜLRİZ UYGUR

AYŞE TÜKRÜKÇÜ

SEYHAN ARMAN

2021

Gönüllülük Zirvesi

online olarak

yapılacaktır.

2021

Gönüllülük Zirvesi'ne yaklaşık 1000 kişi katılacaktır.

2021

Gönüllülük Zirvesi

3-4 Nisan 2021'de 

gerçekleşecektir.

FARKINDALIK

FLÖRT ŞİDDETİ

Flört şiddeti, sevgilinin sana karşı fiziksel, cinsel, psikolojik, sosyal ve dijital şiddet içeren davranışlarda bulunmasıdır. Sevgilin, sana karşı şiddet göstererek senin üzerinde egemenlik kurmayı, seni kontrol etmeyi ve gücünü göstermeyi hedefler. Flört şiddeti, bitmiş ya da sürmekte olan heteroseksüel ya da homoseksüel ilişkilerde ortaya çıkabilir. 

MOBBİNG

Mobbing, insanın, iş yaşamıyla olan etkileşiminin temelinde yer alan ve ayrıca insanın kendi doğasından kaynaklanan bazı hususlardan ötürü uzun yıllardan beri açıklamaktan kaçınılmış; adeta bilinmezden gelinmiş bir iş yaşamı olgusudur. Bugün bilinmezi çok, sistematiği derin ve karmaşık, çok disiplinli olan bu konu pek çok ülkede iş yaşamının en ciddi sosyal sorunlarından biri olarak kabul edilmektedir. Yasal düzenlemeler nedeniyle, özellikle iş yerlerinde fiziksel şiddetin kabul edilemezliğinden ötürü, psikolojik şiddetin uygulanması çok yaygındır. Bu sorun asla ihmal edilmemeli, duyarlılık ve ciddiyetle ele alınıp önlem ve çözüm mutlak surette geliştirilmelidir.

20190414_151532
IMG_1740 (1)
IMG_1715
a
IMG_1524 (1)
10t3

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Flickr
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Facebook
bottom of page