top of page
DSC_0821.JPG

GÜNEŞ KÖYDEN DOĞUYOR

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİ

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Güneş Köyden Doğuyor (GÜNKÖY) Projesi, ülkemizin, kırsal kesimlerindeki eğitim,kültür, sağlık konularındaki eksikliklerini gözlemleyen öğrencilerimiz tarafından 2010 yılında kurulmuş, 10 yıl gibi kısa bir sürede bünyesine yeni prensipler katarak bugünkü halini almıştır. Eğitim grupları ile çocukların ufuklarını açmak hedeflenirken, yapı alt birimi ile de mükemmel bir kütüphane yapmayı hedeflemektedir. Amacı, kırsal yörelerde okuyan çocukların manevi kayıplarının en aza indirilmesi, eğitim ve yaşam kalitesinin gerisinde kalmamaları için gerekli altyapılar oluşturulmasıdır. Bilim, genel kültür, spor, müzik, resim, tiyatro olarak ayırdığımız eğitim alt gruplarımız ile çocuklarımıza umut aşılamak ve onların hayat ağaçlarındaki eğitim dallarının tomurcuğunu patlatmayı amaçlıyoruz. Diğer taraftan yapı alt birimimizin tamamen kendi çabalarıyla bu sure zarfında oluşturduğu kütüphane ile koy okuluna harika bir miras bırakılması ve çocukların şehir hayatına bir nebze olsun daha yakin fırsatlarda büyümesi hedeflenmektedir.

DSC_0388.JPG

HEDEF KİTLEMİZ

Türkiye’de kırsal bölgede eğitim hayatını sürdüren bir milyondan fazla öğrenci var ve bu öğrencilerimizin çoğu maddi problemlerden dolayı kaliteli eğitim alma konusunda şehirde yaşayan öğrencilere göre daha şansızlar. Hedef kitlemiz imkanların yetersizliklerinden ötürü zor koşullarda eğitim gören köy okullarındaki temiz yürekli ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitim gören çocuklardır. Cocuklarımızın köy sartlarında almakta zorlandıkları edinimleri onlara sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Gidilecek daha çok çok köy ve dokunulacak daha çok kalbin olması en büyük motivasyon kaynağımız.

100

Günköy olarak 100 gönüllümüz ile etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz.

100

3000

Günköy olarak her kütüphanemize 3000 kitap bırakıyoruz.

3000

27

Günköy olarak bugüne kadar 27 kütüphane yaptık.

27

KÜTÜPHANELERİMİZ

IMG_6201
WhatsApp Image 2020-08-29 at 15.46.01
DSCF5575
DSCF5590
IMG_0548
DSCF1196
IMG_0541

ALT GRUPLARIMIZ

DSC_0132.JPG
BİLİM
ALT GRUBU

 

Bilim alt birimimizin amacı çocuklara bilimi eğlence ile öğretmek, hayatlarında hiç şahit olmadıkları deneyleri onlara birer masal gibi aktarmaktır.

DSCF5443.JPG
YAPI
ALT GRUBU

 

Yapı alt birimimizin amacı çocuklarımız için mükemmel bir kütüphane inşa edip, o köye kalıcı bir miras bırakmaktır.

DSCF5451.JPG
RESİM
ALT GRUBU

 

Resim alt birimimizin amacı çocuklara yaratıcılıklarını kullanarak hayal ettikleri ürünleri yapabilecekleri göstermektir.

DSC_0591.JPG
MÜZİK
ALT GRUBU

 

Müzik alt birimimizin amacı çocukların ilk defa gördükleri enstrümanları onlara tanıtmak, nefes egzersizleri yaptırmak ve müzik aşkını aşılamaktır.

DSCF5254.JPG
GENEL KÜLTÜR
ALT GRUBU

 

 

Genel Kültür alt birimimizin amacı çocuklara öğrenmeyi öğretmek ve bilginin değerini onlara hissettirmektir.

DSC_0432.JPG
SPOR
ALT GRUBU

Spor alt birimimizin amacı çocuklara dürüst ve adil bir oyunun kazanmaktan daha keyifli olduğunu gösterirken onlara zeki, çevik ve ahkaklı bireyler olmaları konusunda telkinde bulunmaktır.

DSCF0655.JPG
TİYATRO
ALT GRUBU

Tiyatro alt birimimizin amacı çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirebileceği bir sahne oluşturmak ve onların da bu sahneye çok yakıştığını tiyatro kültürüyle beraber aşılamaktır.

FOTOĞRAF GALERİMİZ

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Flickr
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Facebook
bottom of page