DSC_0821.JPG

GÜNEŞ KÖYDEN DOĞUYOR

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİ

 

HAKKIMIZDA

Güneş Köyden Doğuyor (GÜNKÖY) Projesi, ülkemizin, kırsal kesimlerindeki eğitim,kültür, sağlık konularındaki eksikliklerini gözlemleyen öğrencilerimiz tarafından 2010 yılında kurulmuş, 10 yıl gibi kısa bir sürede bünyesine yeni prensipler katarak bugünkü halini almıştır. Eğitim grupları ile çocukların ufuklarını açmak hedeflenirken, yapı alt birimi ile de mükemmel bir kütüphane yapmayı hedeflemektedir. Amacı, kırsal yörelerde okuyan çocukların manevi kayıplarının en aza indirilmesi, eğitim ve yaşam kalitesinin gerisinde kalmamaları için gerekli altyapılar oluşturulmasıdır. Bilim, genel kültür, spor, müzik, resim, tiyatro olarak ayırdığımız eğitim alt gruplarımız ile çocuklarımıza umut aşılamak ve onların hayat ağaçlarındaki eğitim dallarının tomurcuğunu patlatmayı amaçlıyoruz. Diğer taraftan yapı alt birimimizin tamamen kendi çabalarıyla bu sure zarfında oluşturduğu kütüphane ile koy okuluna harika bir miras bırakılması ve çocukların şehir hayatına bir nebze olsun daha yakin fırsatlarda büyümesi hedeflenmektedir.

DSC_0388.JPG

HEDEF KİTLEMİZ

Türkiye’de kırsal bölgede eğitim hayatını sürdüren bir milyondan fazla öğrenci var ve bu öğrencilerimizin çoğu maddi problemlerden dolayı kaliteli eğitim alma konusunda şehirde yaşayan öğrencilere göre daha şansızlar. Hedef kitlemiz imkanların yetersizliklerinden ötürü zor koşullarda eğitim gören köy okullarındaki temiz yürekli ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitim gören çocuklardır. Cocuklarımızın köy sartlarında almakta zorlandıkları edinimleri onlara sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Gidilecek daha çok çok köy ve dokunulacak daha çok kalbin olması en büyük motivasyon kaynağımız.

100

3000

27

KÜTÜPHANELERİMİZ

IMG_6201
WhatsApp Image 2020-08-29 at 15.46.01
DSCF5575
DSCF5590
IMG_0548
DSCF1196
IMG_0541

ALT GRUPLARIMIZ

DSC_0132.JPG
BİLİM
ALT GRUBU
DSCF5443.JPG
YAPI
ALT GRUBU
DSCF5451.JPG
RESİM
ALT GRUBU
DSC_0591.JPG
MÜZİK
ALT GRUBU
DSCF5254.JPG
GENEL KÜLTÜR
ALT GRUBU
DSC_0432.JPG
SPOR
ALT GRUBU
DSCF0655.JPG
TİYATRO
ALT GRUBU

FOTOĞRAF GALERİMİZ

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Flickr
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Facebook

Sorunun değil,

çözümün bir parçası...

Toplumsal Duyarlılık Projeleri olarak 15 Hedef Kitle projemiz ile 21 yıldır sorunun değil, çözümün bir parçası olmaya çalışıyoruz.

  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube

TDP

#iyikiTDP

Logolar

TDP 20. Yıl Köyü

© 2020

Toplumsal Duyarlılık Projeleri

Bu websitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri gönüllüleri tarafından yapılmıştır.