top of page
IMG_7069_edited.jpg

KALPLER 1 LÖSEMİ 0

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİ

HAKKIMIZDA

Kalpler 1 Lösemi 0 projesi olarak, Ankara’daki hastanelerde tedavi gören lösemi hastası çocukları her pazar sabahı ziyaret ediyoruz. 22 hafta boyunca devam eden ziyaretlerimizi 40 kişilik otobüslerle gerçekleştiriyoruz. Ziyaretlerimiz sırasında palyaço kıyafetlerimizi giyiyor ve 7 farklı etkinlik grubuna dağılarak hastane ortamından bunalmış çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlamayı ve ailelerine destek olmayı amaçlıyoruz. Balon,sihir,hamur,boyama,kutu oyunu,bilim ve faaliyet olarak belirlediğimiz bu etkinlik gruplarının içeriklerini her sene zenginleştirip aralarına yeni etkinlik grupları ekliyoruz. Geçirilen keyifli vaktin dışında, çocuklarımızın vizyonlarını geliştirip onlara örnek bir rol model olmaya ve hastanede kaldıkları sürece yoksun oldukları eğitim/öğretim açığını kapatmaya çalışıyoruz.
 

Bunlarla beraber üniversitemizin kampüsü içinde farkındalık çalışmaları, konferanslar ve Kızılay ile ortak olarak kan çadırı düzenliyoruz. Eğer siz de pazar sabahlarınıza mutlu çocukların ve rengarenk etkinliklerin olduğu anılar katmak, proje içinde yaptığımız kaynaşma etkinliklerimize katılıp keyifli vakit geçirip yeni insanlar tanımak ve gönüllü ruhunu tam olarak yaşamak istiyorsanız; projemizin kapıları sizlere daima açık…

Hakkımızda
IMG_6802.JPG

HEDEF KİTLEMİZ

Hedef kitlemiz Ankara'daki çocuk hastanelerindeki lösemi hastası çocuklarımız.Hepimizin bildiği gibi kanser ölümcül hastalıklar sıralamasında dünyada 2. sırada yer almakta ve çeşitlerinden biri olan lösemi de çocuk kanser vakalarında en yaygın olanı. Toplam tedavi süresi 24 ayı bulabilen bu süreçte, çocuklar hayatlarının en aktif döneminde dışarıdan mahrum kalır ve hayatları monoton bir hal alır.Çocukların tedavi gördüğü bu süreçte elimizden geldiğince yanlarında olmayı; projemizin çeşitli alt gruplarıyla onlarla keyifli vakit geçirip hastenenin bunaltıcı ortamından uzaklaştırmayı ve tedavi süresince eksik kaldıkları alanlarda onlara eğitim/öğretim konusunda yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

ALT GRUPLARIMIZ

Balon Foto.JPG
BALON
ALT GRUBU

Her hastene ziyaretinde; sosis balonlardan köpek,kuş,maymun, kılıç ve çiçek gibi figürler yapıp çocuklarımızla birlikte oynarak keyifli anlar geçiriyoruz. Etkinliğimiz bittiğinde ise yaptığımız balon figürleri çocuklarımıza hediye ediyoruz.

Sihir Foto.JPG
SİHİR
ALT GRUBU

Her hastene ziyaretinde küçük el çabukluğu numaraları yaparak çocukların şaşırmasını ve eğlenmesini sağlıyoruz. Numaralarımızı düzenlerken lastik, oyun kartı gibi herkesin ulaşabilceği basit eşyalardan profosyonel setlere kadar türlü türlü malzemeleri kullanıyoruz.

Hamur Foto.JPG
HAMUR
ALT GRUBU

Her hastene ziyaretinde farklı renklerde hamurlar ve çeşitli kalıplar ile çocuklarımızın istediği kedi,araba gibi figürleri onlarla beraber yapıyoruz. Etkinliğimizi bitirdikten sonra yaptığımız figürleri onlara hediye edip daha sonra devam etmeleri için bir miktar daha hamur veriyoruz.

Bilim%20Foto_edited.jpg
BİLİM
ALT GRUBU

Her hastanemizde gönüllüler; mikroskop,güneş sistemi,iskelet sistemi gibi ekipmanlarını da yanlarına alarak odalara giriyor ve ardından da çocuklara bilginin ne kadar eğlenceli olabileceğini gösterirken onlara bilim dünyasının kapılarını açıyor.

Kutu Oyunu Foto.JPG
KUTU OYUNU
ALT GRUBU

Her hastane ziyaretinde farklı farklı kutu oyunları ile çocuklarımızla keyifli ve öğretici vakit geçiriyoruz. Oyunlarımız sırasında çocukları interaktif olarak oyuna katıp bir yandan eğlenip bir yandan da iletişim, yaratıcı ve farklı düşünme gibi becerilerini geliştiriyoruz.

Faaliyet Foto.jpg
FAALİYET
ALT GRUBU

Faaliyet alt grubumuzda pakolino etkinlik kutuları, el işi kağıtları kullanarak çocuklarımızı eğlendirmeyi amaçlıyoruz.Girilen her odada gönüllüler,hem çocukların el işi becerilerinin gelişmesine yardım ediyor hem de yaratıcılıklarını kullanmalarını sağlıyor.

FOTOĞRAF GALERİSİ

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Flickr
  • Instagram
  • Twitter
bottom of page