top of page
güzel 3.JPG

MANEVİ EVLAT PROJESİ

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİ

HAKKIMIZDA

Manevi Evlat Projesi, huzurevlerinde ikamet eden yaşlılarımızın daha kaliteli vakit geçirmesi ve monoton yaşamlarının renklendirilmesi amacı ile her hafta cumartesi günleri Ümitköy ve Seyranbağları Huzurevleri olmak üzere iki farklı huzurevine etkinlikler düzenleyerek faaliyet göstermektedir. 2015 yılından itibaren faaliyetlerini artıran Manevi Evlat Projesi, gönüllülerimiz ve yaşlılarımız arasında etkileşim kurup samimi bir ortam oluşturmayı hedeflemektedir. Yaşlılarımızın özellikle Türk Müziğini sevmelerinden hareketle dönemde 2 kez huzurevlerimize konser verilmektedir. Aynı zamanda tiyatro gibi diğer etkinliklerle kültürel ve sanatsal faaliyetler çeşitlendirilmektedir. Tiyatro, konser ve el işi gibi huzurevi içi etkinliklerin yanı sıra Anıtkabir Ziyareti ve kahvaltı gibi dış etkinliklerle de yaşlılarımızın huzurevi dışında farklı ortamlarda, hareketliliklerini de artıracak şekilde etkinlikler yapılmaktadır.

Hakkımızda
Fotoğraf 1
Fotoğraf 2
Fotoğraf 3
Fotoğraf 4
Fotoğraf 5
Fotoğraf 6
Copy of adddcd0f-f122-4022-8a1e-39ff7889

HEDEF KİTLEMİZ

Manevi Evlat Projesi’nin hedef kitlesini Seyranbağları ve Ümitköy Huzurevleri’nde kalan yaşlılarımız oluşturmaktadır. Huzurevlerinde kalan yaşlılarımızın bazıları aileleriyle az görüşebilmekte ya da monoton hayattan dolayı bulundukları ortamdan sıkılabilmektedir. Manevi Evlat Projesi her hafta bu huzurevlerimize giderek yaşlılarımıza ve huzurevlerine destek olmaktadır. Manevi Evlat Projesi aynı zamanda toplumda da huzurevinde bulunan yaşlılarımızla ilgili farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır.

ETKİNLİKLERİMİZ

MEP olarak yaşlılarımızın sosyalleşmesi ve zinde kalmalarına yönelik etkinlikler düzenlenmektedir. Bu kapsamda güzel bir bahar sabahı iki huzurevimiz bir araya gelir ve açık havada kahvaltıya gidilir. Böylelikle yaşlılarımız ortam değişikliği yaparken, aynı zamanda sosyalleşip doğada yürüyüş yapabilmektedir. Aynı zamanda yaşlılarımızla kültürel etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Türk Müziği konserleri verilmekte ve bu konserler sayesinde aynı zamanda yaşlılarımız da güzel sesleriyle gönüllülerimize eşlik edebilmektedir. Projemizin diğer bir etkinliği de yaşlılarımızın en sevdiği etkinliklerden olan Anıtkabir Ziyareti. Değerlerimizi hep birlikte pekiştirmek adına ölüm yıl dönümünde Ata’mızı ziyarete gidilir. O’nu ve silah arkadaşlarını yaşlılarımız ve gönüllülerimiz hep birlikte anar. Bahsettiğimiz tüm bu etkinliklerin yanı sıra yaşlılarımızın motor becerilerini zinde tutmak adına taş boyama, tepsi boyama, saksı yapma vb. el işi faaliyetleri yapılmaktadır.

FOTOĞRAF GALERİMİZ

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Flickr
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
bottom of page