top of page
DSC_0564.jpg

ORGANİZASYON

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİ

HAKKIMIZDA

Organizasyon, Toplumsal Duyarlılık Projeleri Kurumsal Projesi kapsamında TDP gönüllülerinin iyi vakit geçirmesini sağlayarak büyük bir aile ortamı oluşmasına yardımcı olmak ve gönüllülerin motivasyonunu artırmak amacıyla atak etkinlikler ve kaynaşmalar düzenleyen alt gruptur. TDP gönüllülerine yönelik yıl boyunca birbirinden farklı ve birbirinden eğlenceli kaynaşmalar ve etkinlikler düzenlenmektedir. TDP kapsamındaki 400’ü aşkın çocuğun gönüllülerimizle bir araya geldiği TDP Çocuk Şenliği, minik dostlarımızı ziyaret edip onlara mama yardımı yaptığımız Barınak Ziyareti, kampüs içinde kadına yönelik şiddete farkındalık oluşturduğumuz Unite etkinliği, projelerimizin birbiriyle yarıştığı Ben Bilmem Koordim Bilir oyun gecesi, TDP Mezunlar Günü ve TDP Yılbaşı Kutlaması Organizasyon ekibinin düzenlediği başlıca etkinliklerdir

Hakkımızda
DSCF9767_edited.jpg

MEZUNLAR GÜNÜ

TDP Mezunlar Günü, Bilkent Üniversitesi’ndeki eğitim hayatı süresince TDP’de gönüllülük yapmış mezunlarımıza yönelik düzenlediğimiz bir etkinliktir. Genellikle Eylül ayında Bilkent Üniversitesi Mayfest Çim Alan’da mezunlarımızla bir araya geldiğimiz etkinliğin başlıca hedefleri TDP’ye emek vermiş ve TDP’nin gelişmesine katkı sağlamış mezun gönüllülerimize arkadaşlarıyla vakit geçirebilecekleri bir gün sağlamak ve gönüllülük yapmakta olan arkadaşlarımızla mezun gönüllülerimizin bir araya gelip, sohbet edip, birbirlerinin anılarını dinleyebilecekleri bir ortam oluşturmaktır.

TDP FİLM GECESİ

TDP gönüllülerine yönelik bir kaynaşma olan TDP Film Gecesi, FFB binasındaki salonlarda gönüllülerimizin anketle belirlediği filmlerin izlendiği bir etkinliktir. TDP Film Gecesi’nin amacı TDP gönüllülerinin iyi vakit geçirmesini sağlamak ve gönüllülerin motivasyonunu artırmaktır.

UNITE ETKİNLİĞİ

TDP ailesi olarak, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında Bilkent Üniversitesi öğrencileri arasında farkındalık yaratmak amacıyla kampüs içerisinde seminerler düzenlemekte, stantlar açmakta ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirmekteyiz. Dikkat çekici ve bilgilendirici afişler hazırlanarak kampüsün çeşitli yerlerine asılmakta ve kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşması amaçlanmaktadır.

IMG_0578_edited.jpg

TDP ANITKABİR ZİYARETİ

TDP ailesi olarak, her 10 Kasım’da Atatürk'e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla dile getiriyor ve büyük önderimizi özlemle anıyoruz. Yolundan gitmekten vazgeçmeyeceğimiz Ulu Önderimiz, ülkemizin kurucusu ve büyük kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybımızın yıldönümünde anmak için TDP gönüllüleri ile birlikte Anıtkabir’e Atamızı ziyarete gidiyoruz.

DSC_0913_edited.jpg

BEN BİLMEM

 

KOORDİM BİLİR

Organizasyon ekibi olarak TDP içindeki büyük aile ortamına katkı sağlamayı amaçlıyoruz ve gönüllülerimizin iyi vakit geçirebilecekleri kaynaşmalar düzenliyoruz. TDP gönüllülerine yönelik bir kaynaşma olan Ben Bilmem Koordim
Bilir, projelerimizin kendi aralarında birbirinden eğlenceli oyunlar oynadıkları ve tatlı bir rekabetle yarıştıkları oyun gecesidir.

TDP YILBAŞI KUTLAMASI

TDP gönüllülerine yönelik bir kaynaşma olan TDP Yılbaşı Kutlaması, yılbaşına yakın bir tarihte gönüllülerin iyi vakit geçirmesi ve gönüllülerin kaynaşması amacıyla düzenlenmektedir. Dersler, sınavlar ve etkinliklerle geçen bir yılın ardından gönüllülerimizle birlikte yeni yılı eğlenerek kutluyor ve motivasyonlarını arttırmayı amaçlıyoruz.

BARINAK ZİYARETİ

TDP gönüllülerinin katılımıyla gerçekleşen TDP Barınak Ziyareti’nde amacımız, hem barınaktaki hayvanların ihtiyacı olan mama ve ilaçları temin etmek hem de gönüllülük bilincini arttırmaktır. Hayvanların ihtiyacı olan mama ve ilaçları, Bilkent Üniversitesi öğrencilerinin bağışlarıyla kampüste açtığımız stantta topluyoruz. Mama ve ilaç bağışlarının stantta toplanacağını sosyal medya aracılığıyla Bilkent Üniversitesi öğrencilerine duyuruyoruz ve her dönem farklı bir barınağa topladığımız ilaç ve mamaların yanında sevgimizi de götürüyoruz.

DSC_0670_edited.jpg
IMG_1064_edited.jpg

Organizasyon alt grubunun düzenlediği en büyük etkinlik olan TDP Çocuk Şenliği, her yıl Nisan ayında Bilkent Üniversitesi Doğu Çim Alan’da düzenlenmektedir. TDP projeleri bünyesindeki yaklaşık 400 çocuğun ve TDP gönüllülerinin katılımıyla gerçekleşen TDP Çocuk Şenliği’nin en büyük amacı, çoğu sosyoekonomik açıdan kötü durumda olan çocuklarımızın eğlenceli bir gün geçirmesini sağlamaktır. Gönüllülerimizin ve çocuklarımızın doyasıya eğlendikleri bir gün geçirdikleri şenlikte, şişme oyuncaklar, kum boyama, sihirbazlık ve zumba dans gösterileri yapılan etkinlikler arasındadır.

FOTOĞRAF GALERİSİ

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Flickr
  • Instagram
bottom of page