top of page
Ara

Aynı Amaç Uğruna Atan Kalpler | Duymazdan Gelme Projesi

Duymazdan Gelme projesi olarak bizler de herkes gibi bir dönemin nasıl sona erdiğinin farkına bile varamadık. Geçirdiğimiz zorlu süreç sebebiyle çocuklarımızla bir araya gelip vakit geçirmemiz mümkün olmadığı için içimizde büyük bir burukluk olsa da elimizden geldiğince bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek için uğraştık.


Bizim için bu dönemin en büyük faaliyetlerinden biri çevrimiçi olarak yürüttüğümüz işaret dili eğitimimiz oldu. Bu eğitimde yeni gönüllülerimiz ile birlikte eğitim ve pratik yapıp basit düzeyde işaret diline hâkim hale geldik. İşaret dili öğrenmenin yanı sıra bu eğitimler yeni gönüllülerimiz ile kaynaşmamızın ve geçirilen sürecin yumuşamasının da kapılarını açtı.

Bu dönem içinde yaptığımız ve bizi çok mutlu eden diğer bir aktivite ise etkinlik kutularımız oldu. Geçirilen süreç itibariyle çocuklarımızla yüz yüze vakit geçirmenin imkânsızlığının farkındaydık. Ancak bu durum çocuklarımızla iletişime geçmenin mümkün olmadığı anlamına gelmiyordu. Bizler de onlar için küçük yılbaşı hediyeleri hazırlayıp onları mutlu etmenin bu süreçte hem bizler hem de onlar için büyük bir motivasyon kaynağı olacağını düşündük. Bu amaçla müsait olan gönüllülerimiz ile bir araya gelip çocuklarımıza küçük kutular hazırladık ve bu kolileri onlara gönderdik. Bu kutularda onlar için ellerimizle yazdığımız bir mektupla birlikte kar küresi yapmaları için malzemeler vardı. Çocuklarımızdan mutluluklarına dair aldığımız dönütler bizler için çok özeldi. Bu kar kürelerini onlarla birlikte yapmış olmayı çok istesek de yaparken eğlendiklerini ve mutlu olduklarını bilmek bizim için yeterli.

Böylelikle zorlu bir dönemin daha sonuna geldik. Çocuklarımızla birlikte aktiviteler yapamasak da, aramızda kilometrelerce uzaklık bulunsa da aynı amaç uğruna atan kalpler olarak hem birlikte güzel işler çıkardık hem de birbirimize destek olduk. Bu zorlu dönemlerde kalpler bir olduktan sonra aşılamayacak hiçbir sıkıntının olmayacağının da farkına vardık. Umarız en kısa süre içinde tekrar bir araya gelip birlikte harika işler çıkarabiliriz.


Şimdi ise yeni dönemimiz için daha çok motive olduk ve çocuklarımız için hazırlayacağımız etkinlikleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Musmutlu bir dönem dileğiyle…

52 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page