top of page
WhatsApp%20Image%202020-07-29%20at%2012.

YARINLARI YETİŞTİRME

PROJESİ

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİ

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Ankara Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Saray Evleri Kız Yetiştirme Yurdunda yaşayan kardeşlerimizin abi/ablası olarak hem sosyal hayatlarına hem de her anlamda sosyo-kültürel gelişimlerine daha çok katkı sağlayabilmek amacıyla Yarınları Yetiştirme Projesini ilk günden beri heyecan ve sevinçle yürütüyoruz. Bu proje kapsamında Bilkent Üniversitesi'nde birbirinden farklı bölümlerde eğitim gören gönüllülerimizle birlikte her hafta pazar günü saat 10.00-12.00 arasında bu kurumları ziyaret ediyor, buralarda yaşayan kardeşlerimizin hayatında bir iz bırakmak ve onların hayatta eksikliğini hissettiği rol modelleri olmak için çabalıyoruz. Ziyaretlerimiz boyunca gerçekleştirdiğimiz hem eğitici hem eğlenceli etkinlikleri çocuklarımız ile birlikte tamamlıyoruz, grup çalışması sayesinde onlara etkili iletişim kurmayı öğretirken aynı zamanda etkinliklerin çeşitliliğine bağlı olarak el becerilerini geliştirmeyi ve kültürel açıdan eğitici bilgiler öğretiyoruz. Onlarla birlikte sağlıklı bir iletişim kurmak için gösterdiğimiz özen sayesinde ise karşılıksız sevginin, saygının ne kadar önemli olduğunu aşılayarak sosyal anlamda hayatlarında ki dönüm noktalarına sebep olmak istiyoruz. Bu süreçte gerçekleştirdiğimiz samimi sohbetimiz ise onların ailelerinin eksikliğini hissetmemesi adına projemizin en önemli hedeflerinden bir tanesi.

WhatsApp%20Image%202020-07-29%20at%2015.

HEDEF KİTLEMİZ

Yaşları 6-13 ve 13-18 arasında olan ve sayıları 200'ü aşkın çocuk çeşitli sebeplerden dolayı Ankara Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Saray Evleri Kız Yetiştirme Yurtlarında kalmak durumunda kalıyor. Sosyo-ekonomik ve kültürel anlamda eğitime ihtiyaç duyan bu çocuklar aynı zaman da ailelerinin eksikliği hissederek onlara karşı devamlı bir özlem duygusu barındırıyorlar.

ETKİNLİKLERİMİZ

Yarınları Yetiştirme projesi olarak, her hafta değişik etkinlikler yapıyoruz. Etkinliklerimiz planlarken, küçük kardeşlerimiz için eğitici, eğlendirici ve öğretici olmasına dikkat ediyoruz. Aynı zamanda yapmış olduğumuz etkinlikleri gönüllülerimizle birlikte yaptığımızdan dolayı, onların da bu etkinliği yapmasında mutlu olmasını göz önünde bulunduruyoruz. Bu amaçta yapmış olduğumuz ve yapacağımız etkinliklerde gönüllülerimizle birlikte beyin fırtınası yapıp, onların geri dönüşleriyle beraber karar veriyoruz.

WhatsApp Image 2020-07-27 at 11.36.07.jp

ETKİNLİK ÖRNEKLERİMİZ

WhatsApp%20Image%202019-12-15%20at%2012.
GÜNEŞ SİSTEMİ ETKİNLİĞİ

Güneş sistemindeki gezegenleri, konumunu ve özelliklerini öğrendik. Bu sırada ise kağıtları toplar haline getirip boyayarak gezegenleri yaptık ve üç boyutlu bir güneş sistemi maketi yaptık.

WhatsApp Image 2020-03-01 at 12.00.25.jp
MAKET ETKİNLİĞİ

Renkli kağıtlar ile çocukların kesme, yapıştırma ve parçaları bir araya getirme becerilerini geliştirirken hayal güçlerini kullanmaları konusunda onları teşvik ettik.

WhatsApp%20Image%202019-11-10%20at%2012.
HAYVANLAR ALEMİ
ETKİNLİĞİ

Nesli tükenen ve tükenmekte olan hayvanları inceleyerek çocukların bu hayvan türleri hakkında bilinçlenmelerini sağladık ve hayvan sevgisi aşılamayı amaçladık.

ÇİM ADAM
ETKİNLİĞİ

Çim adam etkinliği ile çocuklara bir canlı yetiştirmeyi ve sorumluluğunu almayı öğreterek aynı zamanda doğayı sevdirmeyi amaçladık.

co%C4%9Frafya%20haritas%C4%B1_edited.jpg
COĞRAFYA HAFTASI ETKİNLİĞİ

Coğrafya Haftası Etkinliğinde Dünya haritası dağıttıktan sonra değişik kültürlerden ve ülkelerden çeşitli fotoğraflarla dünya ülkelerini eşleştirip öğretmiş olduk.

FOTOĞRAF GALERİMİZ

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Flickr
  • Instagram
  • Twitter
bottom of page